Spotkanie autorskie z Aldoną Wleklak

• Data wydarzenia: 03 listopada 2021
  • Miejsce wydarzenia:

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Aldoną Wleklak, autorką powieści "Saga niewoli". Spotkanie odbędzie się w środę 3 listopada o godz. 18.00 w Centrum Kultury - sala klubowa, wejście C. Zainteresowanych prosimy o wcześniejszy odbiór w bibliotece darmowych wejściówek. Po spotkaniu będzie możliwość nabycia książki oraz autografu autorki.
Fascynująca i wciągająca saga rodzinna z Wielkopolski.
W Radomicku, niewielkiej wsi w zaborze pruskim, pod koniec XIX wieku. Polacy mieszkają tuż obok niemieckich sąsiadów. Przystojny Jakub żyje tu ze swoją skromną, urodziwą żoną Anną i dziećmi. W ich codzienności przeplatają się chwile szczęścia, radości,
miłości, ale i smutków, kłopotów, zdrad i nienawiści. Jak trudne
czasy zaborów wpłyną na losy rodziny? Tę opowieść napisało samo życie.
Aldona Wleklak to PR manager, lokalna patriotka i magister historii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Do napisania „Sagi niewoli” zainspirowały ją rodzinne opowieści i losy pradziadków, którzy stali się pierwowzorem postaci Jakuba i Anny.