Spotkanie autorskie z Aldoną Wleklak

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Aldoną Wleklak, autorką powieści "Saga niewoli". Spotkanie odbędzie się w środę 3 listopada o godz. 18.00 w Centrum Kultury - sala klubowa, wejście C. Zainteresowanych prosimy o wcześniejszy odbiór w bibliotece darmowych wejściówek. Po spotkaniu będzie możliwość nabycia książki oraz autografu autorki. Fascynująca i wciągająca saga rodzinna z Wielkopolski. W Radomicku, niewielkiej wsi w zaborze pruskim, pod koniec XIX wieku. Polacy mieszkają tuż obok niemieckich sąsiadów. Przystojny Jakub żyje tu ze swoją skromną, urodziwą żoną Anną i dziećmi. W ich codzienności przeplatają się chwile szczęścia, radości, miłości, ale i smutków, kłopotów, zdrad i nienawiści. Jak trudne czasy zaborów wpłyną na losy rodziny? Tę opowieść napisało samo życie. Aldona Wleklak to PR manager, lokalna patriotka i magister historii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Do napisania „Sagi niewoli” zainspirowały ją rodzinne opowieści i losy pradziadków, którzy stali się pierwowzorem postaci Jakuba i Anny.

Dodano 11 października 2021
Spotkanie autorskie z Aldoną Wleklak

Mała Książka, Wielki Człowiek - kolejna edycja programu

Nasza biblioteka już po raz czwarty bierze udział w programie Instytutu Książki – Mała Książka, Wielki Człowiek. W tym roku program skierowany jest dla dzieci urodzonych w latach 2015-2018. Wyprawki otrzymują te dzieci, które do tej pory nie były jeszcze zapisane do programu (zarówno te, które są w gronie naszych czytelników jak i te, które dopiero się zapiszą). Dzieci, które brały udział w poprzedniej edycji nie otrzymują wyprawek, ale nadal mogą zbierać naklejki. 10 naklejek to dyplom dla małego czytelnika, po otrzymaniu którego dziecko znowu może otrzymać kartę i od nowa zbierać naklejki. Przypominamy, że na bieżąco uzupełniamy nasz księgozbiór, zarówno o pozycje dla najmłodszych jak i dla nieco starszych dzieci oraz dla dorosłych, więc jest w czym wybierać. Link do naszego katalogu https://smigiel-mbp.sowa.pl/ Więcej szczegółów o projekcie, polecane książki oraz filmy promujące akcję znaleźć można na stronie internetowej wielki-czlowiek.pl

Dodano 11 października 2021
Mała Książka, Wielki Człowiek - kolejna edycja programu

Wolny dostęp do półek

Miejska Biblioteka Publiczna w Śmiglu informuje! Od 21 czerwca WOLNY DOSTĘP DO KSIĘGOZBIORU! W placówkach będzie obowiązywać limit osób, które jednocześnie będą korzystać z księgozbioru: MBP Śmigiel: 7 osón Filia Czacz: 4 osoby Filia Nietążkowo: 2 osoby Filia Stare Bojanowo: 2 osoby Obowiązuje zakrywanie ust i nosa, dezynfekcja rąk oraz zachowanie dystansu.

Dodano 18 czerwca 2021
Wolny dostęp do półek

Przystąpiliśmy do ACADEMIKI

Miejska Biblioteka Publiczna w Śmiglu przystąpiła do ACADEMIKI -Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych. Oznacza to, że ze zbiorów Academiki można skorzystać z terminala dostępnego w naszej placówce. Jak to zrobić? Najpierw prosimy sprawdzić, czy poszukiwana książka jest dostępna w systemie wypożyczalni. Można to zrobić u siebie w domu, wchodząc w wyszukiwarkę dostępną pod tym linkiem: https://academica.edu.pl/ . Jeśli poszukiwana pozycja jest dostępna, wtedy prosimy skontaktować się z nami telefonicznie w celu umówienia wizyty (co najmniej dzień przed planowanym terminem). Usługa jest bezpłatna.

Dodano 20 maja 2021
Przystąpiliśmy do ACADEMIKI

Rozwiązanie konkursu recytatorskiego

Rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego