Zapraszamy na ferie

Zapraszamy na zajęcia kreatywne dla dzieci 6-8 lat Poniżej karta zgłoszeniowa, regulamin oraz wykaz materiałów do przyniesienia przez dzieci

Dodano 07 stycznia 2022
Zapraszamy na ferie

Biblioteka czynna w soboty!

Drodzy Czytelnicy! Miejska Biblioteka Publiczna w Śmiglu informuje, że w 2022 roku nasza placówka będzie otwarta również w soboty. Harmonogram otwarcia biblioteki w soboty: 8 stycznia, 5 lutego, 12 marca, 9 kwietnia, 14 maja, 11 czerwca, 9 lipca, 13 sierpnia, 10 września, 8 października, 22 października, 12 listopada, 26 listopada, 10 grudnia. Godziny otwarcia: 9.00-13.00. Zapraszamy

Dodano 03 stycznia 2022
Biblioteka czynna w soboty!

Życzenia świąteczne

Dodano 20 grudnia 2021
Życzenia świąteczne

Spotkanie autorskie z Pauliną Jurgą - 15.12.2021

Już 15 grudnia zapraszamy na spotkanie autorskie z Pauliną Jurgą, mieszkanką Śmigla i autorką Cyklu Mafijnego, czyli "Matrioszki", "Marionetki" i "Matni". Początek spotkania o godz.18.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury. Darmowe wejściówki do odbioru w bibliotece od 16 listopada Podczas spotkania obowiązuje reżim sanitarny.

Dodano 15 listopada 2021
Spotkanie autorskie z Pauliną Jurgą - 15.12.2021

Konkurs na imię dla pandy

Zapraszamy do udziału w konkursie na imię dla naszej maskotki.

Dodano 10 listopada 2021
Konkurs na imię dla pandy

Zajęcia kreatywne dla seniorów

Zapraszamy na zajęcia kreatywne dla seniorów. Tworzyć będziemy bombkę oraz świąteczne kartki. Czwartek, 25 listopada 2021r., go.dz 10.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Śmiglu.

Dodano 09 listopada 2021
Zajęcia kreatywne dla seniorów

Dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Miejska Biblioteka Publiczna w Śmiglu otrzymała w tym roku dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”, Kierunek interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych. Nasza biblioteka otrzymała 8.076,00zł na zakup nowości wydawniczych, co oznacza że już wkrótce na półkach zarówno naszej placówki jak i filii bibliotecznych pojawią się nowiutkie książki. Książki, które zostaną zakupione ze środków ministerstwa zostaną oznaczone specjalną pieczątką z logo programu.

Dodano 18 października 2021
Dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Mała Książka, Wielki Człowiek - kolejna edycja programu

Nasza biblioteka już po raz czwarty bierze udział w programie Instytutu Książki – Mała Książka, Wielki Człowiek. W tym roku program skierowany jest dla dzieci urodzonych w latach 2015-2018. Wyprawki otrzymują te dzieci, które do tej pory nie były jeszcze zapisane do programu (zarówno te, które są w gronie naszych czytelników jak i te, które dopiero się zapiszą). Dzieci, które brały udział w poprzedniej edycji nie otrzymują wyprawek, ale nadal mogą zbierać naklejki. 10 naklejek to dyplom dla małego czytelnika, po otrzymaniu którego dziecko znowu może otrzymać kartę i od nowa zbierać naklejki. Przypominamy, że na bieżąco uzupełniamy nasz księgozbiór, zarówno o pozycje dla najmłodszych jak i dla nieco starszych dzieci oraz dla dorosłych, więc jest w czym wybierać. Link do naszego katalogu https://smigiel-mbp.sowa.pl/ Więcej szczegółów o projekcie, polecane książki oraz filmy promujące akcję znaleźć można na stronie internetowej wielki-czlowiek.pl

Dodano 11 października 2021
Mała Książka, Wielki Człowiek - kolejna edycja programu

Wolny dostęp do półek

Miejska Biblioteka Publiczna w Śmiglu informuje! Od 21 czerwca WOLNY DOSTĘP DO KSIĘGOZBIORU! W placówkach będzie obowiązywać limit osób, które jednocześnie będą korzystać z księgozbioru: MBP Śmigiel: 7 osón Filia Czacz: 4 osoby Filia Nietążkowo: 2 osoby Filia Stare Bojanowo: 2 osoby Obowiązuje zakrywanie ust i nosa, dezynfekcja rąk oraz zachowanie dystansu.

Dodano 18 czerwca 2021
Wolny dostęp do półek

Przystąpiliśmy do ACADEMIKI

Miejska Biblioteka Publiczna w Śmiglu przystąpiła do ACADEMIKI -Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych. Oznacza to, że ze zbiorów Academiki można skorzystać z terminala dostępnego w naszej placówce. Jak to zrobić? Najpierw prosimy sprawdzić, czy poszukiwana książka jest dostępna w systemie wypożyczalni. Można to zrobić u siebie w domu, wchodząc w wyszukiwarkę dostępną pod tym linkiem: https://academica.edu.pl/ . Jeśli poszukiwana pozycja jest dostępna, wtedy prosimy skontaktować się z nami telefonicznie w celu umówienia wizyty (co najmniej dzień przed planowanym terminem). Usługa jest bezpłatna.

Dodano 20 maja 2021
Przystąpiliśmy do ACADEMIKI